Dziś jest Sunday - 29 March , 2015
Zobacz ostatnio zaktualizowane strony


wyposażenie gastronomii - Działki Rybnik - termy w białce - Dodge - Meble - podłogi drewniane

Kategorie tematyczne

Sortorama » Regionalne » Łódzkie » Sieradz

Sieradz

reklama

Opis kategorii

SIERADZ - woj. łódzkie Sieradz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najdawniejsze ślady osadnictwa na terenie Sieradza, potwierdzone badaniami archeologicznymi, pochodzą z VI - VII wieku n.e. Nazwa miasta wywodzi się od imienia osobowego Sirorad. Od XII w. znana była zlatynizowana forma - Siradia. Przez następne wieki używano nazwy Sieradz lub Siradz. Liczba mieszkańcow: 46,5 tys. (dane: 2001 rok) Powierzchnia: 51 km 2 Użytki rolne: 68,6% Lasy: 2,8% Uzyskanie praw miejskich: przed 1255 rokiem Odległość do Łodzi: 60 km Stolica ziemi i województwa sieradzkiego od XII w., województwa sieradzkiego 1975-1998, siedziba powiatu grodzkiego i ziemskiego od 1999 r.

Dodatkowe informacje:

Województwo łódzkie w obecnych granicach znajduje się od stycznia 1999 roku. Położone jest w środkowej części Polski i graniczy na północy z województwem kujawsko-pomorskim, na północy i wschodzie z mazowieckim, na wschodzie ze świętokrzyskim, na południu ze śląskim i opolskim, na zachodzie z wielkopolskim. Województwo łódzkie powstało z województw łódzkiego i sieradzkiego oraz części płockiego, skierniewickiego, piotrkowskiego, konińskiego, częstochowskiego i kaliskiego. Stolicą łódzkiego jest Łódź, inne większe miasta to: Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Kutno, Sieradz, Skierniewice.

Reklama

reklama

Wiadomości
Polecamy

Informacje

Sortorama jest katalogiem polskich stron, który stworzyliśmy w oparciu o projekt DMOZ. O ile struktura kategorii oraz linki do stron zaprezentowane w każdej z nich, zostały zaczerpnięte bezpośrednio z bazy ODP, to nasz katalog prezentuje szczegółowe informacje na temat każdego wpisu. Informacje te pobierane są przez nasze skrypty (roboty sieciowe) w sposób ciągły - gwarantuje to, że informacje na temat stron są zawsze aktualne. Dodatkowo zauważyliśmy, że w katalogu DMOZ widnieje wiele nieaktualnych wpisów. Dotyczą one przede wszystkim wygasłych domen, usuniętych stron, przekierowań itp. Dzięki naszemu systemowi wpisy te przestają być prezentowane, aż do momentu, gdy nasz robot sieciowy nie uzna, że serwis ponownie może powrócić do katalogu.